ژئودرین

ژئودرین

ژئودرین

ژئودرین در حقیقت نوعی ژئوکامپوزیت است متشکل از یک مغزه مشبک از جنس پی اتیلن سنگین (HDPE) که می تواند به همراه لایه هایی از ژئوتکستایل در یک یا هر دو سمت تولید شود. این محصولات با توجه به انعطاف پذیری و سرعت عمل در نصب و راحتی حمل و نقل استفاده وسیعی در صنعت ساختمان و زهکشی پیدا کرده است. ورق های ژئودرین عموما در قسمت هایی از سازه ها با رطوبتهای زیاد و یا حتی آب استفاده میشود چرا که می توان از ژئودرین به عنوان یک عایق و یک زهکش کننده با دبی بالا استفاده نمود. لازم به ذکر است ژئودرین ها در برابر میکروارگانیزم ها ، حملات شدید میکروبیولوژی و نیز جوندگان و ریشه گیاهان بسیار مقاوم می باشند.

مقاومت فشار بالا تا 1000 KN/m2، مقاومت در برابر حرارت از 20- تا 100+ درجه سانتیگراد، ضخامت کم، ظرفیت بالای هدایت آب، وزن کم، عمر طولانی و صرفه اقتصادی از دیگر مزایای ژئودرین ها هستند.

ژئودرین ها در انواع 1- ژئودرین های نواری (عرض 20 تا 40 سانتی متر) 2- زهکش های دیمپل(دیمپل شیت) یا شانه تخم
مرغی و 3-ژئودرین های صفحه ای CVF و یا سه بعدی تولید میگردند.

کاربرد ژئودرین

ژئودرین در زهکشی

در زهکشی کف پارکینگ ها، زیر کف سازی ها و فنداسیون ها در مکان های با سطح آب بالا از ژئودرین ها استفاده میگردد. برای هرچه بهتر انجام شدن عمل زهکشی توسط لایه های ژئودرین بهتر است از یک لایه ژئوتکستایل بعنوان فیلتر و جدا کننده استفاده نمود چرا که در اغلب موارد ژئودرین ها در مناطقی از سازه ها قرار میگیرند که به همراه خاک های سست و دیگر موارد از این قبیل هستند و برای جلوگیری از مسدود شدن فواصل برآمدگی های ژئودرین استفاده از یک لایه ژئوتکستایل توصیه میگردد.

ژئودرین در تونل ها

از ژئودرین در جدار داخلی و بیرونی تونل ها جهت هدایت آب های زیرزمینی استفاده میگردد. توجه داشته باشید که درایزولاسیون تونل ها از ورق های ژئوممبران و پی وی سی هم میتوان استفاده نمود اما با توجه به اینکه مرحله ایزولاسیون تونل ها عموما  قبل از مراحل بتن ریزی انجام میگیرند بنابراین مرحله درگیر شدن بتن با لایه آببند کننده ژئوممبران به طور قاطع و مطمئن صورت نمیگیرد در حالی که در مورد لایه های ژئودرین مرحله در گیر شدن بتن به لایه آببند به دلیل وجود فرورفتگی ها ایجاد شده در آن بطور کامل صورت میگیرد

ژئودرین در دیوارهای حائل و قائم

از ژئودرین ها در پشت دیوارهای حائل و قائم و نیز کوله پلها جهت زهکشی آب های سطحی استفاده میگردد.

ژئودرین در محل های دفن زباله

از ژئودرین ها در محل های دفن زباله و سایت های پتروشیمی جهت هدایت آلاینده های سیال استفاده میگردد.

ژئودرین در فضای سبز

ژئودرین ها در بام ساختمان ها (بام های سبز) و زیر فضاهای سبز و استادیوم ها کاربرد دارد.

تماس با ما

 آدرس : تهران، یوسف آباد، خیابان جهان آرا، خیابان 27، پلاک 67، طبقه سوم

تلفن : 02188009861 - 09120204952

ایمیل : info(at)geotop.ir

جستجو