فیلتر خاک

فیلتر خاک

فیلتر خاک

لایه فیلتر خاک روی لایه نگهدارنده آب (زهکش) قرار می گیرد. وظیفه فیلتر محافظ خاک جلوگیری از نفوذ خاک به داخل لایه نگهدارنده آب (زهکش) است که با داشتن خاصیت فیلتراسیون و بافتی مقاوم و قابل اطمینان دربرابر وزن سنگین خاک گزینه ای مناسب برای این منظور می باشد.
فیلتر محافظ خاک نقش مهمی را بعنوان یکی از لایه های روف گاردن ایفا میکند و از مسدودشدن مسیرآب و گرفتگی لایه زهکش جلوگیری می نماید لذا باید در انتخاب آن بسیار حساس بود تا در طولانی مدت مقاومت خود را در برابر محیط اسیدی که ریشه ها ایجاد می کنند حفظ کند تا خدشه ای به کل سیستم بام سبز وارد نشود و سیستم ازکار نیافتد.
سیستم زهکشی باید قابلیت نگهداری ظرفیت زهکشی را برای زمان طولانی، حتی وقتی در معرض فشار زیاد است، داشته باشد. فیلتر خاک و یا لایه محافظ خاک با هدف جلوگیری از گرفتگی و آلودگی لایه زهکش به منظور حفظ ظرفیت زهکشی، به عنوان فیلتر مستقیما بر روی لایه زهکش (ژئودرین) قرار میگیرد. این فیلتر باید در بلندمدت دارای کیفیت ثابت بوده و خصوصیات فیزیکی نظیر استحکام عالی، ماندگاری، مقاومت بالا نسبت به تنش های اعمالی و عملکرد فیلتری مورد نظر را از خود نشان دهد.
در ایران به علت قیمت زیاد فیلتر خاک های وارداتی از ژئوتکستایل به جای فیلتر خاک استفاده می شود که کار اشتباهی بوده و به مرور با از دست دادن کیفیت اولیه خاک و سنگ دانه ها وارد زهکش شده و موجب گرفتگی آن خواهند شد.

فیلتر خاک Tetra

فیلتر خاک Tetra با رقابت خوب کیفی به نسبت محصولات ترک، مالزی و آلمان قیمت بسیار مناسب تری دارد. با استفاده از فیلتر خاک Tetra ، علاوه بر اینکه نگرانی بابت عبور خاکدانه و پر شدن زهکش را نخواهید داشت فیلتر خاک را با قیمت مناسب و کیفیت عالی دریافت کرده اید.

لطفا جهت استعلام قیمت و مشاوره با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها: فیلتر خاک، فیلتر محافظ خاک، فیلتر روف گاردن، فیلتراسیون، لایه فیلتر،Filter Layer

تماس با ما

 آدرس : تهران، یوسف آباد، خیابان جهان آرا، خیابان 27، پلاک 67، طبقه سوم

تلفن : 02188009861 - 09120204952

ایمیل : info(at)geotop.ir

جستجو